تخمه

گل های آفتابگردان به دلیل زیبایی باشکوهشان توسط هنرمندان و فیلمسازان مورد ستایش قرار می گیرند. سپس به روغن آفتابگردان می رویم.

یک ماده خانگی آشنا با این حال، عنصر کمتر شناخته شده نیروگاه، تخمه آفتابگردان خام امروز است. متخصصان تغذیه خوردن این دانه ها را به خواص مفید مختلفی مرتبط می دانند.

به عنوان مثال، آنها می توانند فشار خون را تنظیم کرده و سلامت قلب را بهبود بخشند. آنها تقویت کننده انرژی هستند و سیستم ایمنی قوی ایجاد می کنند. تخمه آفتابگردان سلامت کلی شما را بهبود می بخشد.

تخمه‌های آفتابگردان در گذشته به یکی از مواد اصلی سلامت تبدیل شده‌اند. علاوه بر این، آن را به یک میان وعده عالی برای کاهش وزن تبدیل می کند.

تخمه

این دانه ها سرشار از چربی و کالری هستند و کمک خوبی برای کاهش وزن هستند زیرا این دانه ها حاوی پروتئین، چربی های سالم و فیبر هستند. علاوه بر این، آنها دارای طیف وسیعی از مواد معدنی و ویتامین های ضروری هستند.

نام آنها به درستی نشان می دهد که دانه های آفتابگردان (Helianthus annuus) از گل آنها می آیند. حدود 70 گونه آفتابگردان در سراسر جهان در خانواده Asteraceae شناخته شده است. این شامل جنس Helianthus است.

آفتابگردان چهارمین محصول مهم دانه روغنی در جهان است. پس از سویا، کلزا، و گلرنگ به عنوان پردرآمدترین دانه روغنی اقتصادی دنبال می شود.

وقتی آفتابگردان ها خشک می شوند و پشت گل ها قهوه ای می شوند، کشاورزان دانه ها را برداشت می کنند. در نتیجه تخمه های آفتابگردان چاق و شل می شوند. وقت آن است که آنها را به راحتی از سر گل جمع کنید.

دانه های آفتابگردان با وجود اینکه در پوسته راه راه سیاه و سفید محصور شده اند، سفید و ظریف هستند. می‌توانید دانه‌ها را به‌صورت خام، بو داده یا به غذاهای دیگر اضافه کنید. آنها طعم آجیلی مشخص و محتوای غذایی عالی دارند.

کاهش وزن به دنبال یافتن تعادل کالری مناسب است. اگر کالری بیشتری نسبت به آنچه بدنتان می سوزاند مصرف کنید، وزن اضافه می کنید. برعکس، در حالی که کمبود کالری وجود دارد باعث کاهش وزن می شود.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *