شکلات

در سال 2017، Consumer Lab 43 محصول شکلات را آزمایش کرد و دریافت که تقریباً تمام پودرهای کاکائو حاوی بیش از 0.3 میکروگرم کادمیوم در هر وعده هستند که حداکثر مقدار توصیه شده توسط سازمان بهداشت جهانی (WHO) است.

در مجموع، خوردن شکلات جعبه ای پارمیدا می تواند فواید و خطراتی برای سلامتی داشته باشد. مثل همیشه، اعتدال کلیدی است.

شکلات تلخ سرشار از مواد معدنی مانند آهن، منیزیم و روی است. کاکائو موجود در شکلات تلخ همچنین حاوی آنتی اکسیدان هایی به نام فلاونوئیدها است که ممکن است فواید متعددی برای سلامتی داشته باشد.

شکلات از کاکائو به دست می آید که گیاهی با سطوح بالایی از مواد معدنی و آنتی اکسیدان است. شکلات شیری تجاری حاوی کره کاکائو، شکر، شیر و مقادیر کمی کاکائو است.

شکلات

در مقابل، شکلات تلخ نسبت به شکلات شیری دارای مقادیر بسیار بیشتری کاکائو و قند کمتری است.

در این مقاله به بررسی برخی از فواید بالقوه شکلات تلخ برای سلامتی می پردازیم. ما همچنین اطلاعات تغذیه‌ای، خطرات و ملاحظات، و میزان مصرف را پوشش می‌دهیم. شکلات تلخ حاوی چندین ترکیب است که دارای خواص آنتی‌اکسیدانی هستند، مانند فلاوانول‌ها و پلی فنول‌ها. آنتی اکسیدان ها رادیکال های آزاد را خنثی کرده و از استرس اکسیداتیو جلوگیری می کنند.

استرس اکسیداتیو به آسیبی اشاره دارد که مقادیر بیش از حد رادیکال های آزاد می تواند به سلول ها و بافت های بدن وارد کند.

استرس اکسیداتیو به روند طبیعی پیری کمک می کند. با گذشت زمان، اثرات استرس اکسیداتیو همچنین ممکن است در ایجاد انواع بیماری‌ها نقش داشته باشد، مانند منبع مورد اعتماد:

بیماری قلبی، دیابت، بیماری پارکینسون، بیماری آلزایمر، سرطان، بیماری چشم، خطر بیماری قلبی

خوردن منظم شکلات تلخ ممکن است به کاهش احتمال ابتلا به بیماری قلبی در فرد کمک کند. برخی از ترکیبات موجود در شکلات تلخ، به‌ویژه فلاوانول‌ها، بر دو عامل خطر اصلی بیماری قلبی تأثیر می‌گذارند: فشار خون بالا و کلسترول بالا.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *