کمربند

در طول قرن نوزدهم، کمربند چرم مشهد اصل هنوز در درجه اول یک بخش تزئینی و همچنین کاربردی از یونیفرم های نظامی، به ویژه در میان افسران بود. در آن زمان، افسران معمولاً کمربندهای بسیار تنگ و پهنی را دور کمر خود در قسمت بیرونی یونیفرم می‌بستند تا شمشیر را در دست بگیرند و به دلایل زیبایی شناختی داشته باشند، زیرا بدنی شبیه به V شکل امروزی به او می‌داد.

در طول جنگ های کریمه، این اثر با یک کرست کوچک که زیر لباس پوشیده شده بود، اغراق آمیزتر شد. بسیار جالب است که کمربند چرم مشهد اصل زباله محبوب امروزی برای زنان در ابتدا توسط سربازان مرد اختراع شد. بنا به دلایلی برای افسران ضروری و تحمیلی تشخیص داده شد.

کمربند

اگرچه مردان در اروپا از قرن شانزدهم شروع به پوشیدن شلوار کرده بودند، تا اواسط قرن نوزدهم طول کشید تا کمر شلوار به خط پایینی افتاد و حلقه های کمربند چرم مشهد اصل ایجاد شد. کمربند در نهایت از کاربرد خود به عنوان یک ابزار نظامی فراتر رفت و آن را به یک لوازم جانبی ضروری تبدیل کرد.

زنان خیلی دیرتر از مردان شروع به بستن کمربند کردند اما به همان دلایل سودمندی این کار را انجام دادند. زنان در قرون وسطی کیف و طرفداران خود را بر روی کمربند خود حمل می کردند. به نوعی کمربند سلف کیف های مدرن آن گونه که ما می شناسیم بود.

با این حال، با اختراع کیف دستی و محبوبیت بلوز و دامن بلند، کمربندها آزاد شدند تا ویژگی سودمندی خود را از دست بدهند و بیشتر به یک بیانیه سبک تبدیل شوند. کمربندهای کمر تا به امروز محبوب هستند، اما خانم ها از دهه 1930 از کمربند برای شلوار استفاده می کنند.

طی قرن‌ها، تکامل این اکسسوری ضروری چشمگیر بوده است و انواع خاصی از کمربندها می‌توانند فوراً نشانگر زمان و مکان در تاریخ مد برای مشاغل خاص باشند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *