زیتون

از نظر تاریخی، این درخت به عنوان اولین درخت میوه کشت انبوه توسط بشر در نظر گرفته شده است. فرض بر این است که این روغن مورد توجه قرار گرفته است زیرا می تواند مقادیر زیادی روغن زیتون سبز عمده را تولید کند که می تواند مستقیماً مصرف شود و کاربردهای مختلفی دارد.

گفته می شود در اطراف ویرانه های شهری به نام گشول در خاورمیانه در 8000 سال پیش آثاری از باغ های زیتون وجود دارد، آثاری از آبراه هایی که برای این کار ساخته شده اند و سفال هایی که برای نگهداری روغن زیتون تولید انبوه ساخته شده اند.

مردم مدیترانه از زیتون سبز عمده به عنوان یک عنصر ضروری در میان مواد غذایی استفاده می کنند. علاوه بر اینکه در کتاب مقدس ترجمه کره ای در اساطیر یونانی اغلب به عنوان “درخت زیتون” نامیده می شود، زمانی که آتنا و پوزیدون برای مالکیت آتن با هم رقابت کردند.

زیتون

آتنا این درخت زیتون را پیشکش کرد و گفته می شود که پوزیدون شکست خورد زیتون سبز عمده یونانی و ترکی به ویژه معروف هستند، زیتون های نمکی با آب لیمو و پونه کوهی پاشیده شده با آب لیمو و پونه کوهی ابتدایی ترین مخلفات هستند و تصور یک وعده غذایی بدون زیتون در غذاهای یونانی و ترکی سخت است.

اگرچه در دریای سبز، تراکیه و شرق آناتولی برای رشد درختان زیتون بسیار سرد است، اگرچه زیتون سبز عمده رشد نمی کند، اما هر روز وارد شده و خورده می شود.

گفته می شود این رسم از قدیم الایام نقل شده است. در شبه جزیره ایبری نیز زیاد خورده می شود، بنابراین بیشتر زیتون های نمایش داده شده در سوپرمارکت های کره ای از اسپانیا هستند. علاوه بر این، زیتون در سراسر جهان در کشورهای شمال آفریقا مانند تونس، مراکش، الجزایر و مصر رشد می‌کند و معمولاً در اینجا نیز خورده می‌شود.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *