لباس

در ایالات متحده، دوخت لباس یکبار مصرف بیمارستانی و سایر وسایل پزشکی توسط سازمان غذا و دارو تنظیم می شوند. FDA لباس های پزشکی را به سه دسته تقسیم می کند.

دوخت لباس یکبار مصرف بیمارستانی باید به گونه ای باشد که مناسب برای پوشیدن پرسنل مراقبت های بهداشتی در حین عمل جراحی باشد. روپوش های عایق جراحی زمانی استفاده می شوند که خطر آلودگی متوسط تا زیاد و نیاز به مناطق مهم حفاظتی بزرگتر وجود داشته باشد. روپوش‌های غیرجراحی در موقعیت‌های کم خطر یا کم‌خطر پوشیده می‌شوند.

لباس‌های عایق جراحی و جراحی توسط FDA به‌عنوان یک دستگاه پزشکی کلاس II تنظیم می‌شوند که نیاز به اخطار 510(k) قبل از فروش دارند، اما لباس یکبار مصرف بیمارستانی غیرجراحی دستگاه‌های کلاس I هستند که از بررسی قبل از عرضه مستثنی هستند.

لباس

لباس‌های جراحی فقط به محافظت از جلوی بدن به دلیل ماهیت کنترل‌شده روش‌های جراحی نیاز دارند، در حالی که لباس یکبار مصرف بیمارستانی ایزوله جراحی و روپوش‌های غیرجراحی به محافظت از تقریباً کل روپوش نیاز دارند.

در سال 2004، FDA استاندارد ANSI/AAMI PB70:2003 را در مورد پوشاک و پارچه های محافظ برای استفاده در مراکز بهداشتی و درمانی به رسمیت شناخت.

لباس یکبار مصرف بیمارستانی جراحی همچنین باید با استاندارد ASTM F2407 برای مقاومت در برابر پارگی، استحکام درز، تولید پرز، مقاومت در برابر تبخیر و انتقال بخار آب مطابقت داشته باشند.

از آنجایی که لباس یکبار مصرف بیمارستانی جراحی به عنوان یک دستگاه تماس با سطح با پوست دست نخورده در نظر گرفته می شوند، FDA توصیه می کند که سمیت سلولی، حساسیت، و تحریک یا واکنش داخل جلدی ارزیابی شود.

چین

در 22 ژانویه 2020، یک پزشک با لباس مخصوص PPE برای شیوع ویروس کرونا در ووهان، بیمار را در بیمارستان هوبی درمان می کند.
اولین بیمارستان وابسته دانشکده پزشکی دانشگاه ژجیانگ در هانگژو، استان ژجیانگ، جمهوری خلق چین، پروتکل و تجهیزات خود را در ماه‌های اولیه همه‌گیری COVID-19 توسعه داد.

تصویری از جلد کتاب راهنمای پیشگیری و درمان کووید-19 تصویری از دو ردیف پرسنل پزشکی را نشان می‌دهد که هر کدام لباس‌های PPE و ماسک‌های PPE و هودهای PPE و عینک‌های PPE پوشیده‌اند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *