آویشن

آویشن کوهی در تهران (Thymus vulgaris) یک گیاه مرزه است که اغلب برای طعم دادن به گوشت، غذاهای دریایی و غذاهای سبزیجات استفاده می شود. این یکی از اعضای خانواده نعناع (Lamiaceae/Labiatae) است.

برای قرن ها از یونانیان و مصریان باستان استفاده می شود. در حالی که ممکن است از این گیاه که به راحتی پیدا می شود در آشپزی خود استفاده کنید، بسیاری از مردم از مزایای سلامتی آویشن نیز لذت می برند.

آویشن کوهی در تهران توسط فرهنگ های باستانی در معابد و در مراسم تشییع جنازه استفاده می شد. همچنین به عنوان یک کمک دارویی محبوبیت پیدا کرد. این گیاه هنوز هم توسط مردم در سراسر جهان برای درمان بیماری هایی از جمله:

بوی بد دهان، گلو درد، قولنج در نوزادان، آرتروز، سوء هاضمه، اسهال، شب ادراری، اختلالات پوستی، انگل ها، لارنژیت

آویشن
آویشن همچنین برای تحریک اشتها و افزایش از دست دادن آب استفاده می شود. با این حال، باید توجه داشته باشید که تا به امروز، شواهد کافی برای حمایت از استفاده از آویشن برای هر یک از این شرایط وجود ندارد.

شواهد اولیه ای وجود دارد که نشان می دهد استفاده از آویشن همراه با گیاهان دیگر ممکن است به تسکین سرفه در بیماران مبتلا به عفونت های دستگاه تنفسی فوقانی یا سرماخوردگی کمک کند.

در نهایت، آویشن ممکن است به تحریک رشد مو کمک کند. یک مطالعه بالینی نشان داد که روغن اسطوخودوس به صورت موضعی با اسانس‌های آویشن، رزماری و چوب سرو می‌تواند رشد مو را افزایش دهد.

آویشن تقریبا هیچ کالری ندارد. یک وعده آویشن حدود 2 قاشق غذاخوری سبزی تازه یا حدود 1 قاشق چایخوری سبزی خشک است. در یک وعده کمتر از 1 کالری وجود دارد. کالری موجود در آویشن از کربوهیدرات ها و در درجه اول فیبر تامین می شود.

با مصرف آویشن، مصرف ویتامین یا مواد معدنی خود را به میزان قابل توجهی افزایش نمی دهید. با این حال، دوز کمی از ویتامین A، ویتامین C، منیزیم و پتاسیم دریافت خواهید کرد.

وقتی آویشن تازه می‌خرید، آن را در بخش محصولات بازارتان پیدا می‌کنید. آویشن هایی را انتخاب کنید که دارای ساقه های بلند چوبی با برگ های سبز یا سبز متمایل به خاکستری هستند. می خواهید آویشن هایی را انتخاب کنید که گل های قابل رویت نداشته باشد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *