باقلوا اعلا، یکی از شیرینی جات های خوشمزه به شمار می رود که از سوغات شهر قزوین می باشد و اصولا لوزی شکل است، باقلوا را می توان به کمک مواد مختلفی تهیه کرد، این محصول دارای طعم های مختلفی می باشد و هر کدام از آنها متناسب با ذائقه ی فردی می باشد؛ امروزه قیمت خرید باقلوا لوزی قزوین با توجه به معیار های خاصی تعیین می شود و برای مشاهده ی قیمت می توانید به چند روش اقدام کنید در این میان نگاهی هم به شیرینی خامه ای در اصفهان هم بی اندازیم.

قیمت خرید باقلوا لوزی قزوین

مواد تشکیل دهنده باقلوا قزوینی

مواد تشکیل دهنده باقلوا قزوینی از آنجایی که امروزه باقلوا قزوینی جزو محبوب ترین شیرینی های ایرانی به شمار می رود، به همین منظور تولید باقلوای لوزی قزوینی نیز روزانه با رشد چشمگیری همراه بوده است، در این بخش قصد داریم که شما را با مواد تشکیل دهنده ی این محصول آشنا کنیم.

برای تهیه ی باقلوا، به مواد مختلفی نیاز داریم، اما در ابتدا باید خدمت شما اعلام کنیم که باقلوا در سه مرحله تولید می شود، مرحله ی اول مواد لازم برای خمیر این محصول می باشد، مرحله ی دوم موادی است که برای لایه های وسط باقلوا مورد استفاده قرار می گیرد و گروه سوم موادی است که برای تهیه ی شهد یا شربت باقلوا نیاز داریم.

مواد مورد نیاز برای خمیر باقلوا به شرح زیر می باشند:

 1. آرد الک شده حدود ۱ پیمانه
 2. روغن جامد آب شده ۱ قاشق سوپ خوری
 3. آب گرم یا ولرم حدود ۲ قاشق غذا خوری
 4. گلاب برای معطر کردن حدود ۱ قاشق غذا خوری

مواد مورد نیاز برای داخل باقلوا به شرح زیر می باشند:

 • پودر بادام بین ۴ تا ۵ پیمانه
 • پودر پسته بین ۲ تا ۳ پیمانه
 • پودر قند پیمانه
 • زعفران دم شده ۳ قاشق غذا خوری
 • پودر هل ۱ قاشق غذا خوری

موادی که برای شهد باقلوا استفاده می شوند عبارتند از:

 1. آب ۱ پیمانه
 2. شکر ۱ پیمانه
 3. گلاب دو قاشق غذا خوری

تامین کننده باقلوا قزوین

تامین کننده باقلوا قزوین با توجه به اینکه امروزه تقاضا نسبت به خرید و تهیه ی باقلوا لوزی قزوینی با سیر صعودی چشمگیری همراه بوده است، به همین منظور مراکز مختلفی شروع به فعالیت کرده اند؛ این مراکز را با عنوان تامین کننده باقلوا قزوین می شناسند.

شاید از خودتان بپرسید که این تامین کنندگان دقیقا چه وظایفی را بر عهده دارند؟ در پاسخ به این سوال ما می توانید چند نمونه از وظایف این مراکز را برای شما شرح دهیم.

این مراکز در ابتدا وظیفه دارند باقلوای مورد نیاز مردم کشور را تامین کنند، یعنی باید باقلوا های تولیدی را از شرکت های تولید کننده خریداری کرده و پس از بسته بندی آن را در بین مردم توزیع کنند.

این مراکز در عین حال وظیفه ی صادرات باقلوای لوزی و تعیین قیمت این محصول را بر عهده دارند و باید این فعالیت ها را زیر نظر ارگان های خاص و مربوطه انجام دهند جالب است که کمی در شیرینی دانمارکی درجه یک بیشتر بخوانیم.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *