فوم

بزرگترین مشکل ما با فوم سقفی در سنندج از نقطه نظر پایداری این است که به طور غیرقابل انکاری از مواد شیمیایی سمی ساخته شده است که برخی از آنها مدت ها پس از اینکه صاحبان خانه را اشغال کردند، هوای داخل خانه را آلوده می کنند.

و هنگامی که آن را بر روی یک بستر اعمال می شود، حذف آن بسیار دشوار است. اگر سعی کنید چوب یا سایر موادی که با فوم سقفی پوشانده شده اند را بازیابی کنید، می تواند در این فرآیند گرد و غبار سمی ایجاد کند که می تواند برای کسانی که چنین کاری را انجام می دهند بسیار خطرناک باشد. و جدا از خطرات سلامتی، صرفاً هزینه تلاش برای نجات مواد فوم سقفی دلیلی است که عملاً همه آنها در محل دفن زباله قرار می گیرند.

فوم

هنگامی که فوم سقفی به زیرلایه ای مانند دیوارهای قاب دار، عرشه های سقف و کف های زیرین چسبیده است، برداشتن آن تقریبا غیرممکن است. بنابراین مصالح ساختمانی که در غیر این صورت قابل بازیافت یا قابل استفاده مجدد بودند به محل دفن زباله ختم می شوند.

حتی در حال حاضر، در حالی که قیمت الوار به طور نجومی بالا است و بنابراین انگیزه برای بازیافت و استفاده مجدد از چوب تا حد امکان زیاد است – هنوز توجیه هزینه پرداخت به کسی برای خراش دادن کف از روی یک 2×6 بسیار دشوار است. بنابراین اگر اکنون این اتفاق نمی افتد، می دانید زمانی که قیمت الوار به محدوده آشناتر بازگردد، این اتفاق نخواهد افتاد.

آیا مواد سمی در فوم سقفی در سنندج وجود دارد؟ مواد تشکیل دهنده در فوم سقفی معمولاً شامل ایزوسیانات و پلی‌ال با مقدار زیادی ماده دمنده و افزودنی‌هایی مانند بازدارنده‌های شعله سمی است. پلی ال که با ایزوسیانات مخلوط می شود تا پلی اورتان را تشکیل دهد، به طور کلی، یک ترکیب الکلی نسبتاً بی ضرر است و در درجه اول به دلایل PR شستشوی سبز اضافه می شود زیرا می توان آن را با سویا و سایر روغن های طبیعی ساخت.

متأسفانه، این مقدار ناچیز (بین 2 تا 4 درصد) سویا یا روغن گیاهی GMO توسط سوپ سمی سایر مواد موجود در چوب با SPF کاهش می یابد. اما برای توجیه 100 درصد بازاریابی در اطراف آن، فقط باید 2٪ چیز غیر سمی اضافه کرد تا مردم فکر کنند خانه هایشان با چیزی شبیه به توفو عایق شده است.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *