باقلوا یکی از شیرینی های سنتی و خوشمزه می باشد که در مناطق مختلف کشور از جمله قزوین با بهترین کیفیت تولید و عرضه می شود، در حال حاضر عرضه مستقیم باقلوا سنتی صادراتی رولی به شیوه های گوناگون و به صورت کلی و یا جزیی‌ در سطح کشور در حال انجام می باشد که با توجه به کیفیت درجه یک و طعم عالی همچنین مناسب بودن قیمت استقبال بسیار خوبی از خرید آن صورت می گیرد در این میان نگاهی هم به شیرینی خامه ای در اصفهان هم بی اندازیم.

 

 

روش تهیه باقلوای رولی با فر خانگی

روش تهیه باقلوای رولی با فر خانگی چگونه است؟ برای تهیه‌ باقلوای رولی به موادی مانند خمیر یوفکا، کره، مغز گردو، پسته، شکر و دارچین، آب و… نیاز است همچنین برای تهیه شربت آن به موادی مانند اب، شکر، آبلیمو، چوب دارچین و .. نیاز داریم .

برای تهیه ی باقلوا خمیر را باز کرده و با کره آب شده چرب کنید‌ و خمیر ها را روی هم قرار داده و در لایه وسط مغزهای پسته و گردو بریزید و بقیه لایه های خمیر را روی مغزها قرار دهید جالب است که کمی در شیرینی دانمارکی درجه یک بیشتر بخوانیم.

سپس خمیر ها را برش داده و سینی فر را چرب کنید و داخل فر گذاشته و پس از بیست دقیقه از فر خارج کنید و پس از خنک شدن شربت را روی باقلوا ریخته و با پودر پسته و … تزیین کنید‌، برای تهیه شربت باید شکر را در آب حل کرده و روی حرارت گذاشته و آب لیمو و چوب دارچین را به شربت اضافه کنید، در تهیه ی هرچه بهتر این نوع شیرینی بهتر است فر را از قبل گرم کنید و همینطور شربت ریخته شده بر روی باقلوا باید خنک باشد .

بازار صادرات باقلوای سنتی رولی

امروزه بازار صادرات باقلوای سنتی رولی بسیار داغ می باشد، چرا که این محصول به دلیل خوشمزه بودن در کشور های اطراف نیز طرفداران زیادی دارد و علاوه بر عرضه در بازار های داخلی با ضمانت کیفیت و بسته بندی استاندارد به بسیاری از کشور های همسایه مانند حوزه خلیج فارس، عمان، عراق، افغانستان و روسیه و … صادر می شود، صادرات انواع باقلوا علاوه بر سود مطلوب برای شرکت های صادر کننده باعث ارزآوری خوبی برای کشورمان می شود و در روابط تجاری بهتر ایران با سایر کشور های مقصد مؤثر است.

این روز ها بازار فروش باقلوا رولی با توجه به کیفیت مرغوب و طعم بسیار خوب از رونق زیادی برخوردار می باشد و دارای طرفداران بسیاری است که اغلب آنها این محصول را به صورت کلی و با مناسب ترین قیمت خریداری می کنند، یکی از معتبرترین مراکز فروش باقلوای صادراتی با بهترین قیمت و کیفیت درجه یک همین شرکت است که این محصول را به صورت غیر حضوری و عمده در اختیار مشتریان قرار می دهد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *