باقلوا از جمله شیرینی های سنتی ایران می باشد که در شهر های مختلفی از جمله قزوین تولید می‌شود، قزوین مرکز اصلی تولید باقلوای سنتی صادراتی می باشد که باکیفیت ترین و بهترین باقلوا را می توانید در این شهر بیابید و در این راستا این محصول در بسته بندی های متفاوت تولید و صادر می‌شود ما در اینجا می‌خواهیم مرکزی را به شما معرفی کنیم که عرضه مستقیم باقلوا سنتی صادراتی با خمیر یوفکا می باشد.

 

روش تهیه باقلوای سنتی با خمیر حاضری یوفکا

یکی از سنتی ترین شیرینی هایی که در ایران تولید می شود، باقلوا است ،این شیرینی انواع مختلفی دارد که به صورت خشک و شیره دار ، بسته به درخواست متقاضیان تولید شده و به صورت بسته بندی در ظروف شیشه ای وارد بازار صادرات می گردد. این محصول به دلیل خوش طعم و خوش مزه بودن طرفداران زیادی را در سراسر جهان دارد .

 این نوع از خمیر ها در مجاورت هوا ، زود خشک می شوند ، بهتر است پارچه مرطوبی را بر روی این ورقه ها بیاندازید تا دیرتر این اتفاق بیفتد .

در ابتدای تهیه باقلوای سنتی بهتر است که اول شربت بار را درست کنیم ، به این شکل که میزان مورد استفاده از شکر و آب را بر روی حرارت گذاشته تا شکر در آب حل شود ،بعد از اینکه جوشید با قلم موی مرطوب بر روی دیواره قابلمه بزنید تا غلظت شربت بیشتر شود ،زمانی که به قوام مناسب رسید گلاب را به آن اضافه کنید و بعد از چند دقیقه چند قطره آبلیمو ، شربت شما آماده شد ، حال به سراغ تهیه ی باقلوا میپردازیم ،بعد از آب کردن کره که بهتر است با ترکیب روغن جامد این کار را بکنیم چون کره به تنهایی در باقلوا بعد از مدتی باعث کهنگی میشود، از صافی رد کنید ، میتوانید مغزها یا مغز مورد نظرتون را آسیاب کنید وبعد استفاده کنید ،با اضافه کردن دارچین و هل طعم آن را مطلوب تر کنید ،در نهایت شکر و گلاب را اضافه میکنیم ،خمیر آماده را در سینی مورد نظرمون پهن میکنیم و مواد را بر روی آن میریزیم و این کار را تا زمانی که موادمان تمام شود ادامه میدهیم ،بعد از پخت ، شربت را بر روی آن میریزیم .

بازار صادرات باقلوا سنتی با خمیر آماده یوفکا

 

بازار صادرات باقلوای سنتی با خمیر آماده یوفکا رو به رشد است ، البته به دلیل استفاده از خمیر های آماده این محصول محبوبیت زیادی در بین علاقه مندان آن دارد .شما میتوانید با مراجعه به این سایت و انتخاب نوع محصول آن را به راحتی خریداری کنید .

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *