علاوه بر این، مطالعات به مقادیر متوسط ​​مصرف شکلات پرداختند، شکلات تخته ای بیش از 2 اونس در روز. مانند بسیاری از غذاها، شکلات زمانی سالم‌تر است که در حد اعتدال مصرف شود.

قندها و چربی‌هایی که به شکلات اضافه می‌شوند، آن را پر کالری می‌کنند که ممکن است منجر به افزایش وزن شود. علاوه بر این، بسیاری از اثرات محافظتی شکلات ممکن است با مصرف بیش از حد از بین برود. دانشمندان درباره مدت زمانی که انسان ها از دانه های کاکائو استفاده و مصرف می کرده اند بحث می کنند.

تاریخچه شکلات به حداقل 2000 سال شکلات تلخ ایرانی قبل باز می گردد (در برگه جدید باز می شود) در حالی که مورخان سوفی و ​​مایکل کو، نویسندگان “تاریخ واقعی شکلات”، پیشنهاد می کنند که ممکن است به چهار هزار سال قبل بازگردد.

کلمه شکلات را می توان به کلمه آزتک “xocoatl”، نام نوشیدنی شکلات تلخ شونیز قلبی تلخی که از دانه های کاکائو درست می شود، ردیابی کرد. این شیوه مصرف شکلات بود تا اینکه فاتحان اسپانیایی به آمریکای مرکزی آمدند.

شکلات در قرن هجدهم یک نوشیدنی مرسوم برای اروپاییان ثروتمند بود. انقلاب صنعتی اجازه داد تا شکلات به صورت انبوه تولید شود و این خوراکی را برای توده ها به ارمغان آورد. این محبوبیت منجر به توسعه مزارع درختان کاکائو شد.

مردم برده بیشتر مزارع را کشاورزی می کردند. طبق ” بیوگرافی شکلات ” در ابتدا، استعمارگران اسپانیایی، آمریکایی های مزوامریکایی را مجبور به کشاورزی مزارع کاکائو کردند .

(در برگه جدید باز می شود)(شرکت انتشارات کرابتری، 2005)، توسط آدریانا مورگانلی. زمانی که مردم بومی به دلیل بیماری‌هایی که اروپایی‌ها به ارمغان می‌آوردند جان خود را از دست دادند، آفریقایی‌های بردگی نیز برای جبران کمبود نیروی کار به آنجا آورده شدند.

علاوه بر نیشکر، نیل و غیره. محصولات زراعی شکلات تلخ، آفریقایی های برده شده درختان کاکائو را در سرتاسر دریای کارائیب، آمریکای مرکزی و جنوبی کاشت، نگهداری و برداشت کردند تا طعم جدید اروپایی ها را برای شکلات تغذیه کنند.

 • منابع:
  1. Chocolate History types production & other fun facts
 • تبلیغات: 
  1. عوامل کلیدی که بر عمر لوله پلی اتیلن تاثیر می گذارد
  2. با این راهکار ها حتی از بیل گتس پیشی بگیرید
  3. کسب و کارهای جذاب برای ثروت آفرینی
  4. استفاده چای ترش برای رشد گل محمدی

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *