شکلات

تحقیقات اخیر نشان داده‌اند که کاکائو و شکلات تابلرون تلخ می‌توانند تأثیر مفیدی بر سلامت ما، به ویژه بر سیستم قلبی عروقی داشته باشند.

با این حال بخشی از تحقیقات می تواند قابل بحث باشد، زیرا یا تعداد کمی از آزمودنی ها را شامل می شود یا اطلاعات مربوط به نوع شکلات و مصرف آن کمیاب ویا مبهم بود.

علاوه بر این از آنجایی که شکلات منبع غنی از قند و چربی اشباع شده است، این سوال وجود دارد که آیا مصرف شکلات را می توان در ارتقای سلامت عروق توصیه کرد، زیرا نقش آن در کل کالری دریافتی و تاثیر آن بر وزن است.

رویکردهای سیستماتیک‌تری باید در مطالعات انسانی به کار گرفته شود تا سوءتعبیر احتمالی داده‌ها کاهش یابد علاوه بر تجویز کنترل‌شده شکلات با محتوای پلی‌فنل و ترکیب مشخص باید تعداد بیشتری از معاینه‌کنندگان دوره‌های آزمایش طولانی‌تر و تفاوت‌های سنی بزرگ‌تر درگیر شوند.

ترجیحات غذایی فردی که می تواند تأثیر زیادی بر نتایج داشته باشد نیز باید در نظر گرفته شود.

شکلات و کاکائو نه تنها حاوی پلی فنل‌ها، بلکه متیل گزانتین‌ها نیز هستند که می‌تواند به تأثیر این غذاها بر سلامتی کمک کند.

شکلات

نیاز به تحقیقات بیشتری وجود دارد که میزان تأثیر پلی فنل ها و متیل گزانتین ها بر سلامت و هم افزایی احتمالی این ترکیبات در شکلات را با توجه به سهم انرژی روشن کند.

بدیهی است که توضیح تأثیر کاکائو و شکلات بر سلامت انسان یک مشکل پیچیده است و باید به آن پرداخته شود زیرا این داده ها نباید به سادگی تفسیر شوند، بلکه باید قبل از خروج از نتیجه گیری به دقت مورد بررسی و ارزیابی قرار گیرند.

کاکائو غنی از فلاوانول جریان خون را در نواحی کلیدی مغز افزایش می‌دهد و پاسخ وابسته به سطح اکسیژن خون به الگوی تغییر تکلیف شناختی را در افراد جوان سالم افزایش می‌دهد و می‌تواند در درمان دمانس جریان عروق مغزی بیماری آلزایمر مفید باشد.

چاندرانایگام و همکاران گزارش کردند که شکلات غنی از تانن را می توان به عنوان غذای کاربردی در نظر گرفت که به طور موثر اثرات نامطلوب مسمومیت با آرسنیک را تضاد می کند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *