سرکه

این دستور تهیه سرکه کیوی یک راه عالی برای استفاده از پوست و هسته میوه است که در غیر این صورت دور ریخته می شود. ویکتوریا از پوست سیب و گلابی استفاده می کند اما پوست آناناس یا خربزه به همان اندازه خوب عمل می کند.

ممکن است کمی دلهره آور به نظر برسد، اما درست کردن سرکه خودتان بسیار رضایت بخش است و با کمی حوصله انجام آن بسیار آسان است! دستور العمل های دیگر ویکتوریا که بیشترین استفاده را از پوست و پوست می کند را در اینجا ببینید.

پوست کیوی و شکر را در یک شیشه تمیز 2 لیتری کیلنر بریزید، سپس به اندازه ای آب اضافه کنید تا پوست آن را بپوشاند.

یک بار در روز به مدت یک هفته مخلوط را با قاشق تمیز هم بزنید تا پوست میوه شروع به تخمیر کند.

سرکه

میوه را یک هفته دیگر بگذارید تا تخمیر شود و هر از چند گاهی هم بزنید. حباب های کوچک باید در مایع ظاهر شوند زیرا قندهای تخمیر شده به اتانول تبدیل می شوند و دی اکسید کربن آزاد می کنند.

پس از این 2 هفته، یک الک ریز را روی یک کوزه بزرگ قرار دهید و مایع را صاف کنید و تکه های میوه را دور بریزید. مایع را دوباره داخل شیشه بریزید و روی آن را دوباره با موسلین بپوشانید و بگذارید تا به سرکه تبدیل شود.

بعد از 4 هفته سرکه را برای اسیدیته بچشید (تبدیل کامل آن ممکن است تا 3 ماه طول بکشد). هنگامی که به اندازه کافی ترش شد، “مادر” را صاف کنید و سرکه را بطری کنید و مادر را برای استفاده دیگری نگه دارید.

سرکه کیوی را می توان بلافاصله استفاده کرد، یا برای طعم ملایم تر، در بطری کهنه کرد. هیچ بهترین قبل از تاریخ در اینجا وجود ندارد، اما می توان آن را حداقل برای یک سال با خیال راحت نگه داشت مادر را نگه دارید تا سری های جدید سرکه کیوی درست کند یا آن را به عنوان پیش غذا هدیه دهید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *