به علت تقاضای بالا از دیرباز تا کنون ، باقلوا توسط تولیدکنندگان تهیه و آماده می شود . اکثر قنادی ها و شیرینی پزان ، باقلوا اصلی ممتاز را جزء پرفروش ترین محصولات خود معرفی کرده اند.مراکز تولید، کیفیت را ضمیمه ی فعالیت های خود نهاده اند . از برترین و سالم ترین مواد اولیه در تولید و تهیه باقلوا بهره گرفته اند تا سطح فروش شیرینی باقلوا را بیش از پیش ارتقا دهند

 

تولید باقلوا اصلی ممتاز

دستور پخت باقلوا اصلی فوق العاده

دستور پخت باقلوا اصلی فوق العاده باقلوا ، این شیرینی نوستالژیک ، به شکل اوراق نازک مطبق است که در دل خود طعم آجیلی- دارچینی دارد و سر و رویش آغشته به شربت شکری است.مواد لازم برای تهیه باقلوا عبارتند از؛ خمیر یوفکا ، پودر مغزهای مختلف ، پودر هل ، پودر دارچین ، پودر قند ، گلاب ، شکر ، آبلیمو ، زعفران در این میان نگاهی هم به شیرینی قندی پودری گردویی هم بی اندازیم.

خمیر بوفکا به شکل لایه های بسیار نازک است. پس از چرب کردن قالب موردنظر ، سه لایه یوفکا در کف قالب قرار می گیرد و با برس کره مالی می گردد. روی آنها پودر آجیل ریخته می شودپودر آجیل تهیه شده از انواع مغزها که بسته به سلیقه و ذوق شخصی می تواند مخلوطی از گردو ، پسته و بادام و….باشد . البته این پودر آجیل قبل از این ، با مقداری پودر دارچین و هل ترکیب شده و سپس روی لایه یوفکا اضافه می شود و به آن مخلوط گلاب و آب اسپری می گردد. پس از ریختن پودر آجیل سپس لایه ی بالایی و آخرین لایه یوفکا قرار داده می شود . و روی آن نیز کره مالیده می شود. کره مالی بایست روی هر کدام از لایه های یوفکا انجام بشود تا طعم ترد و ظاهر براق آن بعد از درآوردن از فر کاملا مشهود باشد.

با انتخاب و سلیقه ی فرد ، می توان قبل از قرار دادن باقلوا در فر ، با چاقو برش های لوزی ، مربعی یا مستطیلی روی باقلوا ایجاد کرد و آن را به اندازه های کوچک یا متوسط تبدیل نمود به هرحال این مرحله با توجه به انتخاب و اختیارات فرد انجام می شود.

سپس قالب باقلوا درون فر تحت حرارت 180 درجه سانتیگراد قرار داده می شود .برای طلایی شدن و پخته شدن آن 20 دقیقه زمان کافیست .پس از این مدت قالب باقلوای پخته شده از فر در آورده می شود . پس از کمی خنک شدنش ، به آن شهد آب شکر و زعفران که از قبل آماده شده را آرام روی سطح باقلوا ریخته می شود .بهتر است شهد آب شکر در دو مرحله انجام شود تا به اصطلاح به خورد باقلوا برود و باقلوا قوام بگیرد. نصف بعدی شربت را پس از دوساعت استراحت کردن روی باقلوا اضافه می شود و به این ترتیب باقلوا آماده و حاضر می شود.

مرکز پخش باقلوا ممتاز

مرکز پخش باقلوا ممتاز مرکز پخش باقلوا ممتاز ، شامل تمامی ارائه کنندگان این محصول است که در بخش های مختلف ، خانگی ، کارگاهی و قنادی فعالیت دارد. عرضه انواع باقلواها ، از جمله باقلوا سنتی قزوین نیز که یکی از باقلواهای شناخته شده بازار است از فعالیت های این مراکز است . پخش باقلوا از جمله راه های کسب درآمد این بخش ها به حساب می آید که به صورت فعال در سراسر بازار توزیع می گردد.بازار عرضه باقلوا با لحاظ کردن کیفیت بهداشتی ، به شکل گسترده ای میزان تقاضا را افزایش داده است جالب است که کمی در شیرینی دانمارکی در قزوین بیشتر بخوانیم.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *