الکل

اخیراً استفاده از عوامل ضد باکتری برای تمیز کردن و خشک کردن استامپ بند ناف نوزادان (UC) پس از تولد توسط بسیاری از واحدهای نوزادان به نفع مراقبت از بند ناف خشک کنار گذاشته شده است.

هدف از این مطالعه مقایسه وقوع عوارض جانبی (AEs) و زمان جدا شدن بند ناف در نوزادان تحت درمان با مراقبت از بند ناف خشک در مقابل الکل ۹۶ درصد در یک بیمارستان دانشگاهی ایتالیا (AH) بود.

از دسامبر 2014 تا مارس 2015، 239 نوزاد در هجری قمری متولد شدند. تعداد نوزادان واجد شرایط 200 نفر بود که به طور مساوی در دو گروه مورد (مراقبت از بند ناف خشک) و گروه کنترل (الکل ۹۶ درصد، روش استاندارد) قرار گرفتند.

مراقبت استاندارد از بند ناف شامل 1 بار مصرف الکل ۹۶ درصد در بدو تولد و سپس 2 بار دیگر در روز بود، در حالی که روش آزمایشی مراقبت از بند ناف خشک با استفاده از گاز استریل در اطراف پایه UC در روز اول زندگی انجام شد و پس از اینکه بند ناف در معرض هوای لبه پوشک قرار گرفت.

الکل

زمان جداسازی UC و هرگونه AE مانند عفونت های موضعی و سیستمیک، خونریزی و تشکیل گرانولوم توسط مادران گزارش شد.

ما تفاوت معنی‌داری را در میانگین زمان جداسازی بند ناف بین دو گروه یافتیم، در حالی که هیچ AEهای قابل توجهی به دست آمد. میزان بروز گرانولوما 67/0 × 1000 روز زندگی در گروه مراقبت از بند ناف خشک بود.

مراقبت از بند ناف خشک یک روش آسان، مستقیم و ایمن برای رسیدگی به UC در نوزادان سالم متولد شده در یک بیمارستان پردرآمد است.

بند ناف (UC) که جنین و جفت را در رحم (رحم) وصل می کند از رگ های خونی و بافت همبند ساخته شده است. توسط غشایی پوشیده شده است که معمولاً در مایع آمنیوتیک غوطه ور می شود.

پس از تولد، بریدن بند ناف به صورت فیزیکی و نمادین مادر و نوزادش را از هم جدا می کند. کنده بند ناف (CS) خشک می شود، می افتد و زخم بهبود می یابد

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *