اگر شما به یکی از مراکز تامین کننده شیرینی های سنتی در کشورمان مراجعه کنید، خواهید دید که یکی از مهم ترین محصولاتی که توسط این فروشگاه ها ارائه شده و بسیار مورد توجه مشتریان قرار گرفته است، باقلوا سنتی قزوین می باشد؛ شاید شما این شیرینی خوشمزه را در بسیاری از شهرهای ایران میل کرده باشید، اما نوع سنتی و اصل آن که به شکل لوزی بوده و ترکیبی از سه رنگ متفاوت است، تنها در شهر قزوین تهیه می شود.

تامین کننده باقلوا سنتی قزوین

تهیه انواع باقلوای سنتی با پودر پسته

تهیه انواع باقلوای سنتی با پودر پسته یکی از اصلی ترین سوغاتی های استان یزد باقلوا می باشد که دارای عطر و طعم بسیار عالی بوده و به باقلوای سه رنگ یا پرچمی نیز معروف است و هر کدام از لایه های آن دارای یک رنگ خاص هستند که این امر زیبایی و جذابیت ظاهری آن را چند برابر می نماید.

در این بخش به طرز تهیه انواع باقلوای سنتی قزوین با پودر پسته اشاره می کنیم:

  • در ابتدا آب، روغن و گلاب را به خوبی با همدیگر مخلوط نموده و به آرامی آرد را به آن اضافه کرده و ورز دهید تا به خوبی نرم و لطیف شود.
  • سپس روی آن را با یک نایلون بپوشانید و در دمای محیط قرار دهید تا کمی استراحت کند.
  • در ادامه خمیر مورد نظر را به دو قسمت مساوی تقسیم نموده و توسط وردنه آن را باز کنید تا کاملاً نازک شود.
  • قالب مورد نظر خود را چرب کنید و خمیر نازک را کف آن قرار دهید و روی آن قند و بادام بریزید و با گوشت کوب به خوبی له و فشرده نمایید.
  • در ادامه روی آن قند بادام سفید و پودر پسته ریخته و مجدداً بکوبید تا تمامی مواد با همدیگر ترکیب شوند.
  • خمیرها را به همین شیوه روی هم قرار داده، آن را به شکل لوزی برش زده و به مدت 30 دقیقه داخل فر قرار دهید.
  • پس از اینکه باقلوا را از فر خارج کردید، بر روی آن شربت قوام آمده بریزید.

سفارش کلی باقلوا سنتی قزوین

سفارش کلی باقلوا سنتی قزوین شاید برای شما نیز جالب باشد بدانید که باقلوای قزوین با استفاده از 3 تا 5 نوع خشکبار مختلف تهیه می شود و شکل ظاهری آن به صورت لوزی بوده و زیبایی و جذابیت بی نظیری دارد و همچنین بر عکس باقلواهای دیگری که در سایر شهرها مشاهده می کنیم، میزان شهد آن بسیار کم است.

برای بسیاری از ما سخت است که به صورت مستقیم باقلوا سنتی رنگی را از شهر قزوین خریداری کرده و از طعم خوش آن برخوردار شویم؛ اما خوشبختانه سایت ها و مجموعه هایی که در این مورد به فعالیت مشغول می باشند زمینه را برای خرید آسان و راحت فراهم کرده اند و شما می توانید به صورت اینترنتی آن را سفارش داده و در کوتاه ترین زمان ممکن دریافت نمایید و از طعم خوش آن برخوردار شوید.

شرکت بازرگانی ما نیز یکی از بزرگترین مراکز خرید باقلوا در ایران است و همکاران و کارشناسان ما آماده دریافت سفارشات شما هستند تا بهترین و عالی ترین نمونه آن را برای شما ارسال نمایند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *