بادمجان

بادمجان یا برنجال میوه ای است که فواید بسیاری برای سلامتی دارد. در رفع یبوست، بهبود سلامت قلب و عروق، ارتقای سلامت گوارش و پیشگیری از سرطان استفاده می شود.

این به جلوگیری از نقص لوله عصبی و بهبود عملکرد کلی مغز کمک می کند. همچنین برای کسانی که می خواهند وزن کم کنند، غذای مناسبی است.

بادمجان در میدان تره بار در اصل میوه گیاه Solanum melongena، گیاهی علفی یک ساله از خانواده گیاهی Solanaceae است. رنگ بادمجان ها از بنفش، زرد، سبز، قرمز تا سفید متفاوت است.

شکل آنها به شکل بیضی، گرد یا دراز مانند موز یا به کوچکی یک تخم مرغ است. با وجود تمام این تغییرات در شکل و رنگ، آنها هنوز دارای یک ویژگی مشترک هستند، یعنی رنگ سفید گوشت و دانه هایشان.

بادمجان

بادمجان دارای مقادیر با کیفیتی از مواد مغذی است. گوشت آن حاوی مقادیر کمی کربوهیدرات، چربی و پروتئین است. دارای مقدار قابل توجهی فیبر غذایی است.

از نظر ویتامین ها حاوی مقادیر مناسبی از ویتامین C و ویتامین های گروه B است. مواد معدنی نیز نادیده گرفته نمی شوند، زیرا پتاسیم، گوگرد، منگنز و آهن به مقدار قابل توجهی در بادمجان وجود دارد استفاده می کند.

بادمجان عمدتاً در غذاهای آشپزی استفاده می شود. میوه های خام تا حدودی طعم تلخی دارند، در حالی که میوه های پخته شده تا حدودی لطیف و خوش طعم می شوند. تمام بادمجان از جمله دانه ها و پوست نازک آن خوراکی است. بافت و حجیم بودن این میوه باعث شده است که جایگزین مناسبی برای گوشت در غذاهای گیاهی و وگان باشد.

بادمجان بخشی جدایی ناپذیر از غذاهای تقریباً همه مردم و فرهنگ های سراسر جهان است. در هندوستان از آن در تهیه غذاهایی مانند سامبار، دلمه و آچار استفاده می شود.

در بنگلادش از آن برای تهیه یک غذای محبوب به نام begun-pora استفاده می شود. در فرانسه اغلب برای تهیه راتاتویی خورش می‌کنند.

ایتالیایی ها از آن برای تهیه parmigiana di melanzane و ترک ها برای تهیه Karnıyarık از آن استفاده می کنند. در اسپانیا، بخشی از یک غذای محبوب به نام اسکالیوادا است.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *