مستربچ

باید گفت که مستربچ های پت در صنعت پلاستیک چیز جدیدی نیستند. از آنجایی که تخریب پلاستیک‌های سنتی سال‌ها طول می‌کشد، مستربچ‌ها برای افزایش تخریب محصولات پلاستیکی استفاده می‌شوند و در عین حال رنگ جذابی به محصول می‌دهند. در حالی که مستربچ های زیادی در صنعت پلاستیک استفاده می شود، در اینجا برجسته ترین آنها وجود دارد.

مستربچ های پت سفید برای ایجاد شفافیت و روشنایی در محصول مصنوعی نهایی استفاده می شود و می تواند از 75 درصد دی اکسید تیتانیوم تشکیل شده باشد. دی اکسید تیتانیوم دارای اندازه ذرات متوسط درست، 0.19 تا 0.22 میکرون، ضریب شکست بالا و مات است. مستربچ های سفید را می توان بر اساس درصد دی اکسید تیتانیوم در ترکیب طبقه بندی کرد.

مستربچ

مستربچ های پت سیاه که به عنوان رنگدانه سیاه در کاربردهای مختلف پلاستیک استفاده می شود، دارای 50 درصد جزء سیاه در ترکیب خود است. از آن برای محافظت در برابر اشعه ماوراء بنفش، جت، رسانایی و غیره استفاده می شود.

اولویت برای این مستربچ به دلیل سطح بالای آن است که با کاهش اندازه ذرات افزایش می یابد. مستربچ های مشکی در قالب گیری تزریقی، قالب گیری بادی، مونوفیلامنت ها و لوله های HDPE استفاده می شوند.

تولید کنندگان مستربچ های رنگی در هند از مستربچ ها برای رنگ آمیزی به محصولات پلاستیکی نهایی همراه با استحکام نور و پایداری حرارتی استفاده می کنند.

مستربچ های پت رنگی در 200 طیف رنگی موجود هستند. بنابراین مشتریان می توانند هر رنگی را برای محصول نهایی خود انتخاب کنند. مستربچ های رنگی در قالب گیری بادی بطری ها، قالب گیری تزریقی وسایل خانگی و عایق کاری کابل ها استفاده می شوند.

مستربچ های پت افزودنی انواع مختلفی دارند و هر نوع خاصیت انتخابی برای بهبود محصول نهایی پلاستیکی دارد. همچنین می توان از آن برای کاهش وزن و مصرف رزین محصول استفاده کرد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *