آویشن

شرایطی که مصرف آویشن پهن کیلویی می تواند اثرات نامطلوبی داشته باشد اگر آلرژی شناخته شده ای به گیاهان خانواده نعناع دارید، قبل از مصرف یا استفاده از آویشن حتما با پزشک یا متخصص تغذیه خود مشورت کنید.

آویشن پهن کیلویی خشک یا تازه را به آب مرغ، گوشت گاو یا سبزیجات اضافه کنید. با جایگزین کردن نصف یا تمام نمک با آویشن، سدیم را در دستور العمل ها کاهش دهید. با آویشن دم کرده چای درست کنید.

مرغ، ماهی یا منبع پروتئین مورد علاقه خود را با آویشن مزه دار کنید. سبزیجات یا سیب زمینی برشته را با آویشن، روغن زیتون و پودر سیر بریزید.

برای زنان باردار یا شیرده، خوردن آویشن پهن کیلویی به شکل تازه یا خشک در مقادیر توصیه شده بی خطر است. با این حال، شواهد کافی برای حمایت از مصرف مقادیر زیاد آویشن، به ویژه به صورت مکمل یا اسانس وجود ندارد.

آویشن

برای ایمن بودن توصیه می شود آویشن را فقط به شکل غذا و در وعده های مناسب مصرف کنید. اگر قرار است جراحی کنید، توصیه می شود حداقل 2 هفته قبل از جراحی استفاده از آویشن را قطع کنید. این به دلیل توانایی آویشن در کند کردن بالقوه لخته شدن خون است.

آهسته تر لخته شدن خون شما را در معرض خطر خونریزی بیش از حد در حین و بعد از جراحی قرار می دهد. قبل از هر گونه عمل جراحی از مصرف آویشن خودداری کنید.

یک وعده آویشن معمولاً 2 قاشق غذاخوری آویشن تازه یا 1 قاشق چایخوری آویشن خشک است. آویشن به طور کلی در صورت استفاده در پخت و پز با مقادیر معمولی اشکال تازه یا خشک این گیاه بی خطر است.

اگر می خواهید آویشن را به شکل مکمل مصرف کنید، توجه داشته باشید که مکمل ها معمولاً حاوی مقادیر بالاتری هستند و ممکن است عوارض جانبی ایجاد کنند.

به عنوان مثال، مصرف بیش از حد آویشن پهن کیلویی، به ویژه به شکل مکمل یا اسانس، می تواند منجر به کاهش غیرطبیعی فشار خون شود که به عنوان افت فشار خون شناخته می شود. این امر به ویژه برای افرادی که در حال حاضر از داروهای فشار خون بالا یا داروهای ضد انعقاد استفاده می کنند بسیار مهم است.

همیشه قبل از استفاده از مکمل‌های آویشن یا روغن‌های ضروری برای جلوگیری از هرگونه تداخل یا عوارض جانبی منفی، حتماً با پزشک مراقبت‌های اولیه خود مشورت کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *