جمعیت‌های معرفی‌شده در آمریکای شمالی در آب و هوای گرم و خشک دارای رنگ کم‌رنگ‌تر  اما در آب‌وهوای خنک‌تر و مرطوب دارای رنگ‌های تیره‌تر هستند.

از پوست بعضی از پرندگان لباس چرم بچه گانه تولید می کنند.

اندازه بدن پرندگان نیز با عرض جغرافیایی افزایش می‌یابد، و شاید جالب‌تر از همه، همه این روندهای جغرافیایی در صفات زیست‌منطقی به سرعت در جمعیت‌های معرفی‌شده پدید آمدند (جانستون و سلندر، 1964؛ سلندر و جانستون، 1967؛ جانستون و سلندر، 19).

گنجشک‌های آشیانه‌دار در  سه روز اول پس از تفریخ با رژیم غذایی مبتنی بر حشرات تغذیه می‌شوند. بعداً، پس از پر شدن، آنها به غلات، به ویژه در خارج از مناطق شهری علاقه دارند.

مردی یک عدد پرنده  به همراه متن تشکر از همسر برای همسر خود فرستاد.

گنجشک‌های بالغ در طول سال، به‌ویژه در شهرها و حومه‌هایی که زباله‌های انسانی فراوان است، رژیم غذایی نسبتاً فرصت‌طلبانه‌ای دارند (سامرز- اسمیت، 1988).

 

یکی از دلایلی که گنجشک های خانگی در بهره‌برداری از جیره‌های متنوع بسیار ماهر هستند، ممکن است انعطاف پذیری در آزادسازی آنزیم‌های گوارشی باشد (Brzek et al., 2009).

از نظر رفتاری، به نظر می‌رسد که واکنش‌ها به غذا در گسترش دامنه‌ها نقش دارد، دلیل دیگری که این گونه به‌عنوان مدل مورد استفاده قرار گرفته است.

برای مثال، گنجشک‌های خانگی در جمعیت تقریباً 40 ساله پاناما غذاهای ناآشنا را سریع‌تر از پرندگان جمعیت مهاجم قدیمی‌تر مصرف می‌کنند.

مبل استیل ملایر در بین افرادی که در کار فروش غذای پرندگان هستند بسیار پر طرفدار است.

در نیوجرسی در ایالات متحده (مارتین و فیتزجرالد، 2005).  الگوی مشابهی در میان گنجشک‌های کنیایی مشاهده می‌شود، به‌طوری‌که پرندگانی که در محدوده رو به گسترش آن رویکرد استعماری زندگی می‌کنند.

غذاهای جدید را سریع‌تر از پرندگان اصلی جمعیت می‌خورند (لیبل و مارتین، 2014). کمیاب یا ناآشنا هستند، اما چنین رفتاری می تواند خطراتی نیز به همراه داشته باشد.

به عنوان مثال، غذاهای فاسد یا قرار گرفتن در معرض سموم جدید، ممکن است سیستم ایمنی را فعال کند

  • منابع:
    1. The house sparrow in theservice of basic and appliedbiology
  • تبلیغات:
  1. میگو حاوی آنتی اکسیدانی است که می تواند به کاهش التهاب کمک کند
  2. جیوه قرمز مواد اولیه بمب‌های هسته‌ای
  3. ماهی سوفی که در شمال آسیا کشف شد
  4. دامن یک آیتم عالی برای هر لباس مجلسی است

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *