گردنبند

در یک مطالعه در سال 2009، نشان داده شد که بیماران با تشخیص تایید شده که گردنبند طبی تن یار روی آنها گذاشته شده بود، پس از 6 هفته در مقایسه با بیمارانی که گردنبند طبی تن یار را اعمال نکرده بودند، درد بیشتری داشتند.

هنگامی که این بیماران پس از شش ماه پیگیری شدند، تقریباً همه آزمودنی‌ها هر گونه درد و یا ناتوانی را به طور کامل یا تقریباً کامل برطرف کردند، صرف نظر از اینکه گردنبند طبی تن یار روی آنها اعمال شده است یا خیر.

آپنه خواب می تواند با خم شدن قدامی گردن یا حرکت خلفی فک پایین در هنگام خوابیدن به پشت خوابیدن بدتر شود. از یقه های گردنی برای جلوگیری از این حرکات هنگام خواب در این بیماران استفاده می شود.

گردنبند

مطالعات در مقیاس کوچک نتوانسته اند هیچ گونه بهبودی در اکسیژن رسانی، خروپف و یا دوره های آپنه با استفاده از گردنبند طبی تن یار در شب نشان دهند. اگر یقه به درستی بسته نشود، این بیماران ممکن است در شب احساس ناراحتی و احساس خفگی کنند. با وجود این، برخی از پزشکان هنوز از یقه های گردنی برای آپنه خواب استفاده می کنند.

بیماران تحت تهویه CPAP اغلب به دلیل درد، ناراحتی یا عدم آگاهی، موقعیت‌یابی نامناسبی دارند. مشابه بیماران مبتلا به آپنه خواب، بیماران تحت CPAP نیاز به بهینه سازی موقعیت گردن خود دارند تا راه هوایی خود را از هرگونه انسداد پاک نگه دارند.

به طور خاص، باید از حرکت خلفی فک پایین اجتناب شود تا باعث جدا شدن بند CPAP نشود. همچنین، حرکت محدود سر در حین استفاده از CPAP برای بهینه سازی جریان اکسیژن در داخل و خارج از دستگاه مورد نظر است.

یقه های نرم دهانه رحم برای تلاش برای دستیابی به هر دوی این اهداف استفاده می شود. در یک مطالعه کوچک که استفاده از گردنبند طبی تن یار را در بیماران تحت تهویه CPAP با سابقه آپنه خواب تجزیه و تحلیل می کرد، یک مزیت قابل توجه مشاهده شد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *