پوکه معدنی

پوکه معدنی قروه از تماس با آب گدازه تشکیل می شود. این بیشتر در نزدیکی آب یا آتشفشان های زیر آب رخ می دهد. هنگامی که ماگمای داغ با آب تماس پیدا می کند، سرد شدن سریع و افت فشار سریع حباب را با تشکیل گدازه کاهش می دهد.

سرد شدن سنگ در زیر نقطه ذوب سنگ به این معنی است که حباب ها در داخل آن محبوس می شوند که سنگ بلافاصله پس از تماس با آب به جامد تبدیل می شود. از آنجایی که پوکه معدنی قروه غیرقابل برگشت است، گاهی مانند شیشه است و حباب ها بین دیواره های نازک حباب نیمه شفاف سنگ نگه داشته می شوند.

اگر گازهای آتشفشانی قبل از سرد شدن سریع از گدازه خارج شوند، می توان آن فرآیند را به اسکوریا و پوکه معدنی قروه تبدیل کرد. اسکوریا با حباب های بزرگتر و دیواره های حباب ضخیم تر متراکم تر است و بر خلاف بوم شناور به سرعت فرو می رود.

پوکه معدنی

اگر گاز بیش از حد وجود داشته باشد، پوکه معدنی قروه تشکیل می شود. هنگامی که گاز کمتری با ماگمای چسبناک کمتر همراه باشد، اسکوریا تشکیل می شود. در طول فعالیت های آتشفشانی در نزدیکی تونگا، نوسانات پوکه معدنی قروه از فوران های آتشفشانی زیر آب تولید شد و می توان پوکه معدنی قروه را به سرعت و در گذشته ایجاد کرد.

روش حمل و نقل واقعی به کاربر نهایی بستگی دارد. به عنوان مثال، یک دندانپزشک پوکه معدنی قروه خود را در یک شیشه کوچک 2 اونسی می خرد. یک تولید کننده صابون دست یا یک سازنده برد مدار کامپیوتر، محموله های پوکه معدنی قروه را به صورت پالت های بسته بندی شده بسته بندی شده از کیسه های 44 پوندی (20 کیلوگرمی) که از طریق کامیون یا کانتینر اقیانوس پیما می رسد، دریافت می کند.

یک بخش خدمات عمومی که از پوکه معدنی قروه برای تصفیه آب استفاده می کند ممکن است پوکه معدنی قروه خود را در واگن های ریلی فله تحویل دهد. یک کارخانه بچ بتن باری از پوکه معدنی قروه (که به عنوان پوزولان طبیعی استفاده می شود) را در یک کامیون پنوماتیک می پذیرد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *