قابلمه

بسیاری از برندهای قابلمه سرامیکی ترکیه ای بسیار ایمن تر از تفلون سنتی هستند، در حالی که هنوز هم تجربه آشپزی با استفاده آسان و نچسب را ارائه می دهند.

با این حال، ظروف با روکش سرامیکی دارای نکات منفی هستند که ارزش در نظر گرفتن دارند. نسبت به سایر انواع ظروف پخت و پز دوام کمتری دارد و تحقیقات کمی در مورد ایمنی واقعی محلول “سل-ژل” که به عنوان پوشش سرامیکی استفاده می شود وجود دارد.

علاوه بر این، همه برندهای قابلمه سرامیکی ترکیه ای واقعاً 100٪ بدون PFAS نیستند، بنابراین ایمنی می تواند از برندی به برند دیگر متفاوت باشد. ظروف آشپزی 100% سرامیکی و ظروف با روکش سرامیکی یکسان نیستند.

قابلمه

بسیاری از سوالاتی که در مورد ظروف آشپزی با روکش سرامیکی مطرح می شود، در مورد ظروف آشپزی 100٪ سرامیکی صدق نمی کند، بنابراین 100٪ سرامیک گزینه ای امن تر است.

دنیای ظروف غیرسمی می تواند گیج کننده باشد. بسیاری از مردم می‌دانند که ظروف سنتی نچسب مانند تفلون با مواد شیمیایی سمی معروف به PFAS (یا «مواد شیمیایی برای همیشه» ساخته می‌شوند، اما این سؤال که در عوض از چه چیزی استفاده شود، همیشه روشن نیست.

همانطور که تولید کنندگان شروع به دور شدن از ظروف پخت و پز سنتی نچسب کرده اند، ظروف پخت و پز با روکش سرامیکی به عنوان گزینه ای آسان برای استفاده و نچسب محبوبیت بیشتری پیدا کرده اند.

محبوب‌ترین برندهای قابلمه سرامیکی ترکیه ای عبارتند از GreenPan و Caraway، اما بسیاری از قابلمه‌ها و تابه‌های سرامیکی دیگر در بازار وجود دارد، از جمله مجموعه‌هایی از برندهای بزرگ مانند Cuisinart، T-Fal و غیره.

مسئله این است که در واقع یک پاسخ مستقیم بله یا خیر برای این سوال وجود ندارد که “آیا ظروف سرامیکی ایمن هستند؟” پاسخ در واقع این است: “این بستگی دارد.”

بسیاری از برندهای ظروف سرامیکی در واقع ایمن تر از ظروف نچسب تفلون سنتی هستند، اما ظروف سرامیکی مشکلات بالقوه خود را دارند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *