شوینده

شستن صورت کار بیهوده ای است، درست است؟ خوب، نه دقیقا. یک نظرسنجی در سال 2017 توسط برند مراقبت از پوست CeraVe نشان داد که 80 درصد آمریکایی ها حداقل یک یا چند اشتباه رایج را هنگام تمیز کردن صورت خود مرتکب می شوند به عنوان مثال، بیش از نیمی از ما از تمیز کردن قبل از خواب غفلت می کنیم.

Joshua Zeichner، MD، مدیر تحقیقات زیبایی و بالینی در بخش پوست در بیمارستان Mount Sinai در شهر نیویورک، می گوید که شستشوی صحیح فواید زیادی دارد. از بین بردن کثیفی و زباله می تواند به جلوگیری از بروز آکنه کمک کند.

او اضافه می‌کند که پاک کردن پوست با شوینده صورت لاروش پوزای از تجمع آلودگی، آسیب رادیکال‌های آزاد ناشی از ذرات معلق در هوا را که با پیری زودرس مرتبط است، به حداقل می‌رساند.

شوینده

علاوه بر این، شستن صورت با شوینده صورت لاروش پوزای برای از بین بردن سلول‌های مرده‌ای که روی پوست جمع می‌شوند و به تیرگی کمک می‌کنند، کلیدی است این سلول‌ها را از بین ببرید و پوست سالم‌تر و درخشان‌تری را در معرض دید قرار دهید.

با این حال، ممکن است در مورد شستشوی صورت بیش از حد مشتاق بود. دکتر Zeichner می گوید: “شستشوی بیش از حد و مالش دادن بیش از حد ممکن است باعث ایجاد احساس تمیزی جیر جیر در شما شود، اما این در واقع آسیب زا است.

هنگامی که پوست خود را می شویید، می خواهید چربی اضافی، کثیفی، آلودگی و آرایش را بدون به خطر انداختن یکپارچگی خود مانع پوست پاک کنید. (او توضیح می دهد که سد پوست شبکه ای از سلول ها و چربی های پوست در لایه بیرونی پوست است که از پوست شما در برابر محیط محافظت می کند.)

یک روال شستشوی درست برای همه مهم است، به ویژه کسانی که اگزما و روزاسه دارند. Zeichner می گوید: در این شرایط، سد پوستی به طور طبیعی ضعیف می شود و خطر التهاب را افزایش می دهد. یک لمس ملایم مورد نیاز است تا بیش از آنچه قبلا وجود دارد باعث تحریک شما نشود.

برای کشف بایدها و نبایدهای شستشوی مناسب صورت به گفته متخصصان پوست، ادامه مطلب را بخوانید و درخشش پوست خود را تماشا کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *