اسباب بازی

باید گفت ربات ها حسگرها، محاسبات و موتورها را برای تعامل هوشمندانه با محیط خود ترکیب می کنند. اسباب بازی های روباتی باید آنقدر ارزان و قوی باشند که بتوان از آنها به عنوان اسباب بازی استفاده کرد.

در حالی که سابقه طولانی اسباب بازی اپتیموس پرایم وجود دارد که شبیه روبات‌ها هست، تنها اخیراً هزینه محاسبات به اندازه‌ای کاهش یافته است که امکان فروش اسباب‌بازی‌های رباتیک واقعاً کاربردی را فراهم می‌کند.

این مدخل روی سه نمونه از این ژانر جدید اسباب‌بازی متمرکز است که باید از منظر اخلاقی مورد توجه باشد: مجموعه‌های ساخت ربات Lego MindStorms و حیوان خانگی روباتیک تعاملی Furby توسط Tiger Toys، و سگ ربات Sony Aibo است.

این دو نوع بسیار متفاوت از اسباب بازی اپتیموس پرایم های رباتیک هر دو در سال 1998 معرفی شدند، تأثیر زیادی داشتند و از چندین راه جالب تضاد داشتند.

اسباب بازی

Lego MindStorms و Furby دو نوع اسباب‌بازی را نشان می‌دهند که گری کراس (1997) آن‌ها را نمونه‌ای از تولید اسباب‌بازی قرن بیستم ایالات متحده می‌داند: اسباب‌بازی آموزشی و اسباب‌بازی جدید است که بسیار محبوب است.

Lego MindStorms Robotics Invention System سیستم ساخت و ساز Lego Technic را گسترش داد تا شامل یک آجر کنترل کننده کامپیوتر قابل برنامه ریزی (RCX)، حسگرها و موتورها، و رابط کامپیوتر و محیط برنامه نویسی شود.

اسناد و پشتیبانی مجلل (منعکس کننده یک پرورش طولانی مدت توسط مربیان) به کاربران امکان ساخت انواع ربات های کار، از مریخ نوردهای سنتی هدایت نور گرفته تا آلارم های اتاق ساکن را می دهد. اگرچه MindStorms گران بود، شامل بیش از 700 قطعه بود، و به مونتاژ قابل توجهی و یک رایانه شخصی نیاز داشت.

با این وجود موفقیتی فوری هم برای کودکان و هم برای بزرگسالان داشت. این به طور گسترده در مدارس و کالج ها مورد استفاده قرار گرفت و برای چندین سال در تولید باقی مانده است.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *